Citáty o lásce

Citáty o lásceCitáty o lásce jsou citáty, které v průběhu několika staletí vymyslely různé osobnosti. My z jejich moudrosti čerpáme dodnes. Inspirujte se, Čerpejte, Využívejte. Citáty o lásce jsou pořád aktuální.


Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a zvučící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všechno poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje.

Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno. Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné; až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno. Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské. Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne. A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

Bible, 1. Korintským 13

První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatuješ jeho číslo.
Émile Zola

Múdry človek môže milovať i tých, ktorých nechce už do konca života vidieť.
Chalíl Džibrán

Neměli bychom si namlouvat, že musíme činit obrovské věci. Stačí malé, ale s obrovskou láskou.
Matka Tereza

Láska může umřít na pravdu, přátelství na lež.
Pierre Bonnard

Přátelé si můžou navzájem pomoct. Opravdový přítel je někdo, kdo ti dovolí mít úplnou svobodu být sám sebou - a hlavně pocit. Nebo, ne pocit. Ať v té chvíli cítíš jakýkoliv pocit, s nimi je příjemný.To je to, co činí opravdová láska, dovolí člověku být tím, kým doopravdy je.
Jim Morrison

Milujeme ty, kteří nás odmítají, a odmítáme ty, kteří nás milují.
Lucius Annaeus Seneca

Žena buď miluje, nebo nenávidí. Třetí možnost nezná.
Lucius Annaeus Seneca

Pro lásku není důležité, aby se k sobě lidé hodili, ale aby spolu byli šťastni.
Brigitte Bardotová

Je to bláznivá vlastnost mužů, že se stávají chladnými, když je ženy příliš milují.
Bettina von Arnimová
Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt - DVA!
Karel Čapek

Člověk dokáže před světem ukrýt všechno až na dvě věci: že je opilý a že je zamilovaný.
Anton Myrer

Cítit, milovat, trpět, obětovat se bude vždycky obsahem života ženy.
Miguel de Cervantes

Láska je malá epizoda v životě muže, ale celá historie v životě ženy.
Germaine de Staël

Jediný způsob, jak si za peníze koupit lásku, je koupit si psa.
George Bernard Shaw

Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou bytostí.
Karel Čapek

Není možné zapomenou na člověka, kterého opravdu milujeme.
Neznámý autor

Je možné milovat a přitom nebýt šťastný. Je možné být šťasný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak.
Honoré de Balzac

Láska je jako hra, krásně začíná a s bolestí končí.
Neznámý autor

Láska není náchylnost jednoho k druhému, ale neschopnost žít jeden bez druhého.
Friedrich Dürrenmatt

Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována...
William Shakespeare

Veliká láska? Já myslím, že to je, když dva lidé se dovedou snášet po celý život, oddaně a věrně.
Karel Čapek

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.
Honoré de Balzac

Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!
Erich Maria Remarque

Raději budu nenáviděn pro to, co jsem, než milován pro to, co nejsem.
Kurt Cobain

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí!
Václav Havel

Čím více miluješ, tím více trpíš.
Henri Frédéric Amiel

Každá žena má slabost pro pitomce, poněvadž věří, že zpitoměli z lásky k ní.
Jiří Žáček

Že jsi ji miloval, bylo přirozené. Že jsi ji slíbil manželství, byla hloupost. Ale že jsi dodržel slovo, to bylo šílenství.
Johann Wolfgang Goethe