Potřebujete se rychle přestěhovat? Vyzkoušejte dřevostavbu

Potřebujete se rychle přestěhovat? Vyzkoušejte dřevostavbu

Pokud vás život v panelovém domě již netěší, pravděpodobně jste začali přemýšlet o možnosti života v rodinném domě. Takový život je velmi příjemný, plný klidu, svobody a pohody.

Pravděpodobně se ovšem děsíte velkých výdajů a také časové náročnosti a to je jeden z důvodů, proč byste se měli dovědět více o možnostech, jaké nabízí dřevostavby.

Moderní dřevostavby jsou luxusní domy, které se liší od zděných v použitých materiálech, rychlosti výstavby, kvalitě a samozřejmě také ceně. Zděné domy jsou sice tradiční volbou většiny lidí, ale dřevostavby je začínají v posledních letech masivně nahrazovat. Důvodem je hlavně skutečnost, že jsou zděné domy již nekvalitní a také drahé, jejich vlastnosti nekorespondují s ekologickým bydlením a tím pádem nedokáží mnohdy poskytnout vysněný komfort.

Fakta o dřevostavbách

Moderní dřevstavbu lze od luxusního zděného domu rozeznat jen stěží, liší se pouze v základních materiálech, ale vizuální podoba je v podstatě identická. Rozhodují zejména vlastnosti. Rychlost výstavby dřevostavby je obvykle do 3 měsíců, její stavba je nízkonákladová a výsledek velmi luxusní a to jak do interiéru, tak i exteriéru.

Konstrukci tvoří kvalitní KVH hranoly a obvodové stěny jsou ze samostatných rychle montovatelných sendvičových stěn, které jsou vyrobeny z desek FERMACELL a vnitřní izolace ISOVER. Dřevostavby perfektně izolují, takže lze počítat s velkou úsporu energie. Velkou výhodu zde hraje prostor, jelikož je dřevo lehký materiál, jsou obvodové stěny štíhlejší a to vám může dát až o 15m2 více místa v interiéru, než u zděných domů.

Dřevstavby se pyšní vysokou trvanlivostí a také tím, je si je lze nechat postavit plně na klíč, například přední český poskytovatel, firma HP DOMY s.r.o., nabízí dřevostavby Olomouc, které zahrnují bungalovy i velké domy. Pokud se rozhodujete pro rodinný dům, zvažte výhody dřevostaveb a brzy zjistíte, jaká varianta je výhodnější.