Lodžie jako ze stavebnice

Králíkárny – tak byly označovány panelové domy na sídlištích. Šedá nevzhledná zástavba na okrajích měst se netěšila velké popularitě a mnohdy tento názor přetrvává dodnes.

Možná za to mohou i některé problémy, které přináší bydlení v paneláku. Malý prostor, špatná tepelná izolace a s tím i značné ztráty při vytápění. Netěsnící stará dřevěná okna, hluk, umakartová jádra.

I proto majitelé bytů financují z bytového fondu rekonstrukce bytových domů. Sídliště se pak mění k nepoznání. Řeší se zateplení a s tím i nová barevná fasáda domu, výměna oken, vchodových dveří. K bytovým domům neodmyslitelně patří balkony a lodžie. Jejich stav i vzhled mnohdy neodpovídá ani normám a ani představám svých majitelů. Malé rozměry, rozsáhlá poškození, zhoršená bezpečnost pro obyvatele. A přitom nová a upravená lodžie zvětší plochu samotného bytu i o několik metrů a dá se dobře využít.

Napřed lodžie, pak ostatní prvky rekonstrukce

Při revitalizaci bytového panelového (ale i zděného) domu je dobré montáže lodžií řešit v prvním plánu, pak až vyměnit okna a nakonec zateplit. V poslední fázi provést nátěr fasády a lodžií fasádní barvou.

Odborná práce patří do rukou odborné firmy. Specialistou na výměnu starých balkonů za železobetonové lodžie je FiMont. Řadu let pracují zaměstnanci firmy v tomto oboru a o kvalitě a spolehlivosti svědčí reference spokojených zákazníků.

K jejich portfoliu patří výměna starých balkonů za nové železobetonové lodžie. Provedou výstavbu nových u domů, které balkony nemají. Prodlouží stávající zapuštěné lodžie k vaší spokojenosti.

Rychlá montáž, výborný výsledek

Všechny tyto práce umožňuje prefabrikovaný stavebnicový systém. Vybrat si můžete z několika variant.
Lodžie zalomené – mají rozměry podle nosného panelu domu. Půdorys má rohy zkosené pro lepší prosvětlení místností, pokud použijete u lodžie boční stěny s vybráním, prosvětlení ještě umocníte.
Lodžie obdelníkové – také kopírují v podstatě nosný panel domu. Boční stěny s vybráním jsou vhodné kvůli světlu. Pokud jsou lodžie vedle sebe, vnitřní plná stěna vám dodá soukromí.

U obou variant lodžií může být použito zábradlí betonové nebo kovové s výplněmi – například z tvrzeného čirého skla, kouřového nebo tónovaného skla. Kovová zábradlí s výplní vzhled budovy odlehčí, betonová zábradlí jsou ideální v kombinaci se zasklením lodžie po strop.

Nové železobetonové lodžie mohou být namontovány na všechny druhy panelových domů. Firma FiMont vám poskytne i konzultace přímo na místě, poradí nejlepší variantu a vyjde maximálně vstříc vašim požadavkům. Zhotoví pro vás i projektovou dokumentaci a provede realizaci na klíč.

Zdroj: www.fimont.cz