Kondiční box jako moderní způsob hubnutí

Chcete zhubnout a zároveň si vybít zlost? Zkuste kondiční box. Je to styl cvičení zaměřen na osvojení boxerských technik, rozvinutí postřehu a také zvýšení fyzické kondice. Při pravidelném tréninku pomůže zejména při tvarování postavy a tím i při redukci nadbytečné hmotnosti.

Vychází ze základních boxerských technik, které zahrnují nácvik boxerských úderů, obrany a práci s koordinací těla.
Kondiční box je antistresové cvičení, které můžeme doporučit jako ideální aktivitu po náročném pracovním dni. Aktivita je vhodná pro všechny bez omezení věku, pohlaví či hmotnosti a sílu úderů si každý reguluje dle svých možností a kondice.

kondicni box jako moderni zpusob hubnuti

Při tréninku se střídají především dynamické údery a kopy, při kterých dochází k velkému energetickému výdeji a efektivnímu posilování končetin a trupu. Během půlhodinového intenzivního tréninku lze spálit daleko více kalorií než běháním na eliptickém trenažeru nebo jinou obvyklou pohybovou činností.
Boxování rozvíjí a zpevňuje svaly břišní, hýžďové, zádové a samozřejmě svaly horních i dolních končetin. Už po jednom poctivém tréninku byste měli cítit snad každý sval v těle.

Pořádný trénink kondičního boxu můžete uskutečnit i v pohodlí vašeho domova!

Ke kvalitnímu tréninku budete potřebovat:
• boxovací pytel – je to ideální pomůcka pro nácvik všech kopů a úderů, která je při individuálním tréninku téměř nutná. Nejrozšířenější formou jsou tzv. závěsné boxovací pytle, které nejsou náročné na místo, instalaci a dají se přenášet, například zevnitř ven. Vyplňují se pískem, vodou nebo jiným materiálem.
• boxerské rukavice – mají klasický oválný tvar a palec spojený s prostorem pro ostatní prsty. Lze je využít jak na kondiční box, tak i na kickbox. Většina boxovacích rukavic je v univerzální velikosti, kterou si přizpůsobíte omotávanými bandážemi. Rukavice nesmí tlačit, proto je lepší, když jsou trochu větší, ale ne příliš velké. Zapínání boxerských rukavic je buď na šněrování, nebo na suchý zip. Výhoda rukavic na suchý zip je, že se jednoduše sundávají i zapínají. Pokud vám nebude vadit šněrování, tak tyto rukavice mohou být také dobrá volba.
• boxovací hrušku – je určena pro kondiční trénink, trénink reflexů, rychlosti úderů a koordinace očí.
• chrániče na box – mezi nejzákladnější patří chrániče zubů, chrániče hlavy, omotávky nebo lapy. Díky tomuto příslušenství může být váš trénink efektivnější a budete zároveň chránit své tělo.

kondicni box jako moderni zpusob hubnuti 1

A co všechno tedy díky kondičnímu boxu získáte?

• rychlejší metabolismus
• lepší kondici a zdraví
• klidnější hlavu bez zbytečného stresu
• zpevnění svalstva a vypracovanou postavu
• prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním
• nižší cholesterol v krvi (díky kombinaci strava + pohyb)
• lepší koordinaci pohybů a pozornosti
Tak neváhejte a dejte se do toho!

Tagy: box, kondiční box