Jak nejíst pesticidy a herbicidy
Slovenská televize nedávno přinesla reportáž. 80% ovoce a zeleniny obsahuje pesticidy. Doporučuje kombinovat zeleninu, tím pádem kombinujete pesticidy a nekonzumujete pořád stejné pesticidy.
Tedy radí, jak konzumovat pesticidy. Mezi Lékaři koluje historka, o paní jež konzumovala velké množství zeleniny výhradně z jednoho marketu a údajně se otrávila pesticidy. Všechno je možné.
Nejíst pesticidy.
Zkusme se tedy podívat na to, jak nejíst pesticidy. Možnosti vždycky jsou. Dr. Norman tvrdí, že pokud odšťavníme ovoce a zeleninu, pesticidy a jiné škodlivé látky zůstávají v sušině. Naopak všechny vitamíny, enzymy a živiny zůstávají ve šťávě. Proto jsou tyto ovocné a zeleninové, za studena pomalu lisované šťávy obrovským zdrojem zdraví. V zahraničí jsou dokonce sanatoria, které léčí čerstvými šťávami již pomalu 100 let. Levná a účinná medicína.
MUDr. Erben, světový odborník na civilizační nemoci - určitě víte o jeho vynálezech s Homocysteinem, zase tvrdí, že za posledních 50 let klesnul obsah výživných látek v ovoci a zelenině o 80 %. Opravdu, průmyslově vyráběná zelenina, převážená "přes půl zeměkoule,", má často i divnou chuť, nebo je spíše bez chuti.
Jak tedy nejíst pesticidy?
Stále více lidí se začíná zajímat, o to, co jí. Samovýroba, samospotřeba, soběstačnost. To jsou dnes termíny, které lidi zajímají. Nic nového pod sluncem. Dříve měla každá větší vesnice své JZD, kde pracovaly stovky lidí. Dnes jsou lidi na úřadu práce a pole leží ladem, v lepším případně na úrodných polích, kde rostl chleba, pasou krávy, nebo ovce. Z polí nadělali louky, případně je oseli fotovoltaikou. A to je možná horší než Bolševník. Roste to 25 let a ještě to vytahá lidem z kapsy 2 biliony Kč.
Zpět k jídlu. I na balkonech panelákových bytů dnes lidé dokáží vypěstovat až 100kg zeleniny ročně. Lidé dokonce zakládají bedýnková společenství, nebo přímo mají vlastní zeleninové záhony.
Hydroponie, aeroponie, akvaponie.
Dnešní lidé ovšem mají i jiné možnosti. Hydroponie, aeroponie, nejnověji akvaponie. Akvaponický systém je dokonce 2 x výnosnější, než hydroponie. V malém skleníku vypěstujete spoustu zeleniny a masa. Pokud použijete krmné granula bio, celou produkci máte bio. Bio je dnes, třeba v Německu, stále žádanější. V USA je Organic téměř za stejné ceny, jako běžná zelenina. I v ČR již se začíná prosazovat kvalita. 1. akvaponický skleník v ČR již stojí u dálnice u Prahy. 2. se plánuje u Slaného.
Mít "mraky" vlastní zeleniny + maso, celkem bez práce a ještě v kvalitě Bio, to je sen každého chalupníka.
Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz
Související články:
Akvaponický skleník
Soběstačné domy
Jak vypěstovat 2000 rajčat na 1 m2
Homocystein, civilzační nemoci
Čerstvé zeleninové šťávy