Jak správně vybrat dveře

Jak správně vybrat dveře

Při rekonstrukci, či stavbě nového domu, se vyplatí věnovat větší pozornost dveřím. Kromě toho, že jsou dveře dlouhodobou záležitostí a vyplatí se do nich investovat, také plní více funkcí

. Dveře musí dostatečně zabezpečit váš dům, musejí být odolné a navíc by měly ladit s interiérem. Podle toho, kam chceme dveře umístit, budeme vybírat i typ, druh a design dveří.

Vybírat můžete podle toho, kam chcete dveře umístit. Jiné vybereme pro obývací pokoj a jiné pro hlavní vchod. Na výběr máme několik druhů dveří. Na trhu se vyskytují bezpečnostní dveře, interiérové dveře, vstupní dveře, technické dveře a spousty dalších. Dále se dělí podle typu otvírání na otočné, posuvné či skládací. Každý druh dveří se hodí k něčemu jinému.

Pro hlavní vchod se hodí odolné dveře, které dostatečně zabezpečí dům. Kromě odolnosti proti přírodním vlivům v podobě silného větru a deště, je také zapotřebí brát zřetel na případné mechanické poškození. Interiérové dveře naopak vyžadují mnohem větší pozornost na vzhled. Zde si všímáme především druhu materiálu, barvy, designu a případného dekoru.

Kromě krásného designu by i interiérové dveře měli mít jistý stupeň odolnosti. Většina moderních dveří, má i vložku odolnou proti ohni. Tyto protipožární dveře jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů. Na první pohled si nevšimnete rozdílů, kromě toho, že bývají těžší než klasické dveře. Výplň totiž bývá tvořena z oceli.

Do dveří se vyplatí investovat. Za prvé je to jednorázová investice, která pokud budete vybírat kvalitní dveře, vám vydrží roky. Za druhé kvalitní dveře mají jiné vlastnosti, než levné papírové dveře. Je dobré tedy dopředu myslet na svojí bezpečnost a vybírat takové dveře, které jsou hezké a designově dobře dělané, ale navíc mají i bezpečnostní prvky, které jsou odolné jak proti vlivům přírody, tak proti mechanickému poškození lidskou rukou.